Otse põhisisu juurde

Ilusat jänese(kassi) aastat!

 Jäneseaasta on osa Hiina kalendri 12-aastasest tsüklist. Hiina astroloogias on 12 sodiaadimärki, millest igaüks mõjutab üht kuuaastat ja sellel aastal sündinud inimeste iseloomuomadusi. Ühe legendi kohaselt pärinevad loomanimetused Buddha aegadest, kes nimetas aastad kõigi kaheteistkümne looma järgi, kes tulid temaga hüvasti jätma. Üks nendest loomadest oli jänes.

Jänes on heatahtliku ja rahuliku iseloomuga inimene. Jänes armastab seltskonda ja on sõbralik enamasti kõigiga, tavaliselt ümbritseb teda suur sõprusringkond. Kuna Jänesel on igas asjas väga hea maitse, valivad nad tavaliselt oma erialaks loova teenindusala, näiteks sisearhitekti eriala vms.

Jänes on pika eluea sümboliks ning selleks annab jõudu Kuu. Jäneseaastal sündinud inimesed on õnnelikud – see on märk, kes üldiselt leiab oma elus õnne ja rahulolu.

Jänes on graatsiline, hea käitumisviisiga ning Jänes on suurepärane nõuandja. Jänesele on esmatähtsaks ilu ning selle suhtes on ta väga tundlik. Jänese pehme kõne ning graatsiline ja kiire võime kehastada ihaldatud iseloomujooni, muudab Jänese väga diplomaatiliseks. Jänese märgi all sündinud inimesed elavad rahulikku elu.

Kui Jänesele pakutakse valikuvõimalust, siis valib ta alati kergema eluviisi. Jänesele meeldib kerge klassikaline riietus. Jänes on hea meelejahutaja ja suurepärane võõrustaja. Jänes usub enda otsustusvõimesse ja võimesse elus läbi lüüa.